Konkursa”Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019″ rezultāti

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” ietvaros  ikviens tika aicināts nobalsot un izteikt viedokli par, viņaprāt, ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Balsošana noritēja līdz 2019. gada 4. novembrim tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv.

Konkursa rezultāti pieejami šeit

“Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” konkursā iesniegto anketu kopsavilkums:

Pašvaldības nosaukums Amatas novads
Balsojumu skaits 353
līdz 25 gadiem 12,18%
26-40 gadi 58,64%
41 un vairāk gadi 29,18%
Ir bērni 92,63%
Nav bērnu 7,37%
Apmierina 97,73%
Daļēji apmierina 0,28%
Neapmierina 1,98%

Komentāri:
1. Liels atbalsts bērniem.
2. Ir viss, kas vajadzīgs un noteikti būs vēl kas.
3. Vide liek cilvēkam rīkoties saprātīgi.
4. Viss no pašvaldības tiek dots, lai bērnu izaudzinātu un izskolotu.
5. Vislabākā.
6. Pašvaldība ir ieinteresēta, lai tās iedzīvotāji varētu dzīvot un strādāt pilnvērtīgi.
7. Labas skolas, kvalitatīva individuāla pieeja skolēniem.

_______________________________________________________________________________________________

Vērtējums par pašvaldības atbalstu ģimenes pieaugumam (piemēram, bērna piedzimšanas pabalsts).

apmierina 83,85%
daļēji apmierina 11,33%
neapmierina 2,27%
nav viedokļa 1,98%

Komentāri:
1. Varēja uz zināmiem noteikumiem būt lielāks.
2. Ir pabalsts, bet vēlētos to lielāku. Būtu labi arī, ja būtu atbalsts speciālistu pieejamībai pirmajos bērna mēnešos – problēmu gadījumos (psihologs, atbalsta persona).

Vērtējums par pašvaldības nodrošināto līdzfinansējumu ēdināšanas pakalpojumiem pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs.

apmierina 83,85%
daļēji apmierina 13,31%
neapmierina 0,28%
nav viedokļa 1,70%

1. Ļoti apmierina.
2. Ļoti labs ēdināšanas pakalpojums.

Vērtējums par izglītības nodrošināšanu pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs (t. sk. par līdzfinansējumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, auklēm, pabalsts pirmklasniekam u. c.).

apmierina 86,40%
daļēji apmierina 5,95%
neapmierina 4,53%
nav viedokļa 2,55%

1. Pabalsts pirmklasniekiem.
2. 100% apmierina.

Vērtējums par pašvaldības līdzfinansējumu un nodrošināto piedāvājumu interešu un profesionālās ievirzes izglītībai.

apmierina 67,71%
daļēji apmierina 19,83%
neapmierina 0,57%
nav viedokļa 11,33%

Komentāri:
1. Ir mūzikas un mākslas skola , daudz pulciņu.
2. Domāju, ka iespējas līdzīgas kā lielpilsētu bērniem.
3. Katrs bērns tiek izvadāts un nogādāts līdz mājas durvīm. Pozitīvi, ka visi savstarpēji pazīstami.

Komentārs (pozitīvā pieredze) par citu Tev un Tavai ģimenei aktuālu pašvaldības nodrošinātu pakalpojumu ģimenēm ar bērniem.

1. Pretimnākšana.
2. Kultūras pasākumi bērniem.
3. Radoša vide.
4. Notiek pasākumi, kur var piedalīties ģimenes.
5. Tiek nodrošināta braukšana abos virzienos uz izglītības iestādēm.
6. Ekskursijas.
7. Uzklausīta jebkura aktualitāte.
8. Vasaras prakse skolēniem – iespēja iegūt pirmās darba iemaņas.
9. Ir organizēti kursi par bērnu emocionālo audzināšanu, tiek nodrošināts psihologa atbalsts krīzes situācijā.
10. Transports skolēniem un interešu pulciņiem.
11. Domāju, ka Amatas novada bērni ir pat izlutināti transporta pakalpojumu ziņā.
12. Dažkārt pietrūkst jau pašu bērnu atbildības. Jo visu zina skolotāji, šoferīši.
12. Pašvaldības organizēto aktivitāšu lokā vienmēr ir padomāts par bērnu nodarbinātību, un ģimenes kopīgu darbošanos.
13. Skolas autobuss.

Vērtējums par infrastruktūras pieejamību pašvaldībā (rotaļu un sporta laukumi, sakārtota vide u. c.).

apmierina 71,95%
daļēji apmierina 10,76%
neapmierina 16,15%
nav viedokļa 0,57%

Komentāri:
1. Varēja būt plašāk un sakoptāk.
2. Vēlme – Ģikšu ciematā ierīkot āra trenažierus.

Vērtējums par pašvaldības nodrošināto atbalstu daudzbērnu ģimenēm.

apmierina 48,73%
daļēji apmierina 8,22%
neapmierina 2,55%
nav viedokļa 39,66%

Komentāri:
1. Bezmaksas ēdināšana , transports.
2. Ļoti apmierina.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau trešo gadu, un tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lv ikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.