Iespēju piedāvājums no “Nītaureņiem”

Viens no veidiem, kā nodrošināt jauniešiem pilnvērtīgas brīvā laika aktivitātes, neformālo izglītošanos un citas iespējas tur, kur viņi dzīvo un visbiežāk uzturas, ir spēļu spēlēšana. Spēles iepriecina, saliedē komandu, ļauj attīstīt dažādas prasmes un rada citas emocijas. Spēle ir elements, kas gan izklaidē, gan palīdz iemācīties ko jaunu (īpaši par sevi) patīkamā veidā. Jau vairākus gadus organizācija “Nītaureņi” ir aizrāvusies ar spēļu izzināšanu, kolekcionēšanu un pierakstīšanu. Mums ir liela spēļu kolekcija. Vairākas spēles esam izdomājuši arī paši. Spēlējot spēles kopā ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, mēs cenšamies radīt mazliet citādāku pasauli – pasauli, kurā ir laiks vienkārši būt kopā, jautroties un izbaudīt procesu. Apbraukājot dažādas vietas, esam sapratuši, ka nereti tieši pieaugušie ir tie, kuri spēlēs visvairāk aizraujas vai ļoti aizrautīgi jūt līdzi saviem bērniem. Šādas emocijas ir patiesas, daudzi pēc tam jūtas labāk, tāpēc mēs labprāt turpinām meklēt jaunas spēles un veidus, kā pavadīt brīvo laiku. Šajā reizē vēlamies pastāstīt par spēlēm, kuras esam iegādājušies un kuras ir jau kļuvušas iemīļotas aizvadītajā pavasarī un šajā vasarā.

  1. Kuubs – komandu spēle, kas vienmēr izvēršas par azartisku un interesantu piedzīvojumu
  2. Petanka – precizitātes spēle ar vienkāršiem noteikumiem
  3. Lielformāta dambrete un šahs
  4. Lielais Twister – nu Twisterī kājas un rokas kopā locīt var vairāki cilvēki
  5. Sumo spēle – gaiļu cīņas jaunā kvalitātē
  6. Galda spēles (spēles “Saderēsim?” otrā daļa un citas)
  7. Mēmais šovs kopā ar “Normālo čali” – šo spēli grūti aprakstīt, nāciet pie mums spēlēt!
  8. “Nītaureņu” radītas uzdevumu spēles

Ar visām spēlēm var iepazīties “Nītaureņu” aktivitāšu teltīs, kuras vasaras garumā bija un būs pieejamas daudzās vietās novadā un Nītaurē, kā arī jauniešiem un ģimenēm ir iespēja spēles aizņemties, lai tās uzspēlētu draugu vai ģimenes lokā!

Tāpat projekta ietvaros esam iegādājušies teleskopu un esam uzsākuši zvaigžņu pētīšanu un augustā to turpināsim! Seko “Nītaureņu” facebook lapai un uzzini aktuālos notikumus.

Novēlam saulainu un priecīgiem notikumiem bagātu vasaras nogali!

Projekts «Iespējas Amatas novada jauniešiem» tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
Dina Ivanova un projekta komanda

 

Share