Āraišu ezerpilī atklāts informatīvs stends

“Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību atklāja LVM informācijas stendu – koksnes kubikmetru, kurš glabā tonnu ogļskābās gāzes, ko koks augot ir savācis no atmosfēras. Ņemot vērā pasaulē arvien pieaugošās bažas par klimata pārmaiņām un globālo sasilšanu, meža intensīva audzēšana un koksnes izmantošana būvniecībā, mājsaimniecībā un enerģētikā ir labākā atbilde šīm problēmām. Stādot mežu, kopjot to un pēc tam ikdienā izmantojot koksnes ražojumus, ikviens var mazināt klimata pārmaiņas.

LVM un Amatas novada pašvaldība ir noslēgusi memorandu par sadarbību Āraišu arheoloģiskā parka vēsturiskās ekspozīcijas attīstīšanā, kas veicinās sabiedrībā izpratni par koksni kā atjaunojamu un vietējās izcelsmes materiālu un koksnes izmantošanas vēsturi Latvijā un Ziemeļaustrumeiropā, jo Āraišu ezerpils ir vienīgā 9.-10. gs. sena šāda veida koka apbūve Ziemeļaustrumeiropā.

Šīs sadarbības ietvaros jau ir atjaunota Āraišu ezerpils ekspozīcija, kā arī tiek veidoti bērnu un jauniešu izglītības projekti.

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Sausiņa,
Nodaļas “Āraišu arheoloģiskais parks”  vadītāja
mob. tālr.: +371 28002237 e-pasts: jolanta.sausina@amatasnovads.lv

Share