Ko darīt ziemā?

Daba mūs šogad lutina – komplektā ar  vīrusu esam dabūjuši lielisku, sen nepiedzīvotu ziemu.

Kad esam ilgi mājsēdējuši,  attālinājušies, distancējušies un izstaigājuši visas meža takas, noslēpojušies ar slapju muguru un noskatījušies visas tiešraides, ko vēl interesatnu, veselīgu un izglītojošu varētu padarīt?

Gribu dalīties ar padomiem un ieteikumiem.

  1. Vēl krietnu laiku varat turpināt svinēt Meteņus. Ja braucat uz Madonas pusi, Bērzaunes pagasta Sauleskalnā līdz 17.februārim apskatāmi iespaidīgi, maskoti Meteņdienas tēli. Ja neizdodas tik tālu aizbraukt maskotos „ļautiņus” apskatīt, varat to izdarīt Bērzaunes pagasta FB lapā.
  2. Otra Meteņu svinēšanas iespēja kopā ar savu mājsaimniecību ir tepat kaimiņos – Turaidas muzejrezervāts līdz 28.februārim aicina  apmeklēt brīvdabas izstādi „Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums”. Tur iespējams izzināt Meteņdienas tradīcijas, aktīvi tās izspēlējot, dzīt kurmjus /un, kurš gan nav bezcerīgi nopūties, jau kuro reizi zaudējot cīņā ar kurmjiem/, iegūt slokatņa recepti, ko mājās izmēģināt  un daudz ko citu. Nofotgrafējoties ar maskotajiem vecīšiem, ir iespējams piedalīties loterijā un iegūt balvu.

Ja gribat to izbaudīt – iepazīties ar sīkāku aprakstu var šeit:

https://www.turaida-muzejs.lv/2021/02/turaidno-6-lidz-28-februarim-turaida-brivdabas-izstade-gadskartu-svetki-meteni-jauna-gada-sakums/

 

  1. Rokdarbi – nebeidzamas un neizsmeļamas iespējas gan pašam radīt, apgūt kaut ko jaunu, gan skatīties un priecāties par to, kā citiem skaisti izdodas.
  • Tautas tērpu centrs Senā klēts veido Latvijas cimdu karti, kurā var iepazīt Latvijas novadu cimdus, noskatīt rakstus, lielie – noadīt, mazie – uzzīmēt, vai vienkārši virtuāli paceļot pa cimdoto Latviju.

www.latvijascimdukarte.lv

  • Tautas mākslas centrs „Ritums” vietnē youtube sagatavojis video pamācības par adīšanu

Cimda adīšana iesācējiem;

Zeķes adīšana iesācējiem;

Anatomiskā cimda adīšana iesācējiem.

  • Krustpils novada amatniecības centrs „Māzers” trešdienās piedāvā virtuāli apgūt adīšanas prasmes.

https://www.krustpils.lv/jaunumi/3163-amatniecibas-centrs-mazers-uzsak-adisanas-nodarbibas-tiessaiste

  • Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā pieejama grāmata „Tautas daiļamata meistares Rasmas Āboltiņas dubultcimdi” Dubultcimdu adīšana ir unikāla cimdu adīšanas tehnika, kad adot raksts veidojas abās pusēs un cimdi tā arī ir valkājami. /grāmata izdota 2015.gadā un vairs nav nopērkama/

https://www.lnkc.gov.lv/nozares/lietiska-maksla/

  • Ja gribas tikai izglītoties, var palasīt tautas tērpu pētnieces Ievas Pīgoznes interesantos pētījumu materiālus par apģērba valkāšanas tradīcijām Latvijā. pigozne.blogspot.com

Lai veicas, skatīties, mācīties un piedalīties!

Informāciju sagatavoja:
Inese Roze
Drabešu muižas Amatu mājas vadītāja

Share