Konkurss “Skaistākā lauku saimniecība 2013”

Jau otro gadu pēc kārtas skaisti iekārtotu un sakoptu zemnieku saimniecību īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2013”, kuru kopīgi organizē žurnāls IEVAS Māja un Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union produktu līnija Mana saime. Pieteikties konkursam var līdz šī gada 18.jūlijam, aizpildot anketu www.ieva.lv. Arī šogad par konkursa patronu kļuvis Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.
„Lauku sēta visos laikos būs Latvijas un latviskās gaumes vizītkarte, atgādinājums par to, no kurienes mēs nākam un kur ir mūsu saknes. Paldies visiem, kas kopj un uztur lauku sētas, nododot šo dzīves ziņu arī nākamajām paaudzēm,”uzsver Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Šogad, tāpat kā pērn, tiks vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan to, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem. Par konkursa dalībniekiem tiks stāstīts žurnālā IEVAS Māja, IEVA un Ievas Dārzs. 
Food Union diendienā sadarbojas ar vairāk nekā 400 zemnieku saimniecībām visā Latvijā un ar zīmolu Mana Saime nodrošina piena produktus ikdienas lietošanai vairāk nekā 2 miljoniem Latvijas iedzīvotāju. Ikdienā, sadarbojoties ar zemnieku saimniecībām, mēs redzam, ka paralēli lauksaimnieciskās darbības veikšanai, tās ir arī cilvēku dzīves un atpūtas vietas, kurās tiek koptas ģimeniskas un tradicionālas vērtības, skaista un latviska vide. Tādēļ Mana Saime vēlas apzināt un pievērst sabiedrības, un jo īpaši pilsētnieku, uzmanību tam, kā šīs vērtības tiek iedzīvinātas piensaimnieku, lopkopju, graudkopju, augkopju un citu saimnieku mājās – vietās, no kurām nākušos produktus mēs labprāt ceļam savas saimes galdā,” papildina Food Union ģenerāldirektors Sergejs Beshmeļņickis.
Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2013”uzvarētājs balvā saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2014.gada 17.–26.janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no Mana Saime un žurnāla IEVAS Māja. Žūrija šogad plāno pasniegt arī divas vērtīgas specbalvas īpašās nominācijās. Konkursa dalībnieku līdzjutēji un citi interesenti savu viedokli par finālistiem varēs izteikt vasaras noslēgumā “Manas saimes draugu” balsojumā sociālajā portālā Draugiem.lv www.draugiem.lv/ManaSaime.
Pieteikties konkursam var līdz 18.jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu www.ieva.lv. Pieteikumā jānorāda zemnieku saimniecības precīza adrese, pieteikuma iesniedzēja vārds/ uzvārds, kontakti (telefona numurs, e-pasta adrese), īss saimniecības apraksts, minot lauksaimnieciskās darbības jomu, kurā saimniecība darbojas, tās platību un izveidošanas gadu, kā arī, vai tās ir iedzīvotāju dzimtās mājas, un 3-5 saimniecības fotogrāfijas.
Share