Latvijas SIMTGADES ZAĻUMBALLE Āraišu pilsdrupās

11.augustā 100 dienas pirms Latvijas 100.dzimšanas dienas visā Latvijā notiks īstas lauku zaļumballes, katrā no vietām piedāvājot atšķirīgas programmas.

Āraišu pilsdrupās 11.augusta vakarā visi aicināti uz jautru un skanīgu Latvijas 100gades zaļumballi kopā ar dziedātāju Laimi Rācenāju – viņš dzied gandrīz visu – no tautas mūzikas līdz džeza partijām daudzās pasaules valodās.

Plkst. 21.00 kopā ar leģendāro estrādes dziedātāju Laimi Rācenāju karstasinīgu mūzikas kokteili piedāvās  jautra mūziķu grupa Mariachi Baltica – tas būs kaut kas jautrs, mazāk dzirdēts un redzēts, ar pārsteigumiem no pasaules mūzikas, ar Meksikas sajūtām un temperamentu – īsti iederīgu mūsu šajā karstajā vasarā.

Kas ir mariači? Bez mariači muzikantiem Meksikā neiztiek dzimšanas vai vārda dienu svinībās, ballītēs ģimenes vai draugu lokā, vai arī – nemuzikālam pielūdzējam sarīkojot serenādi zem daiļās seņjoritas logiem. Ar vārdu mariači apzīmē gan tautas muzikantus – dziesminiekus, gan arī viņu atskaņoto repertuāru – el son mariachi (mariači dziesmas).

Plkst. 22.30 balles daļā Laimis Rācenājs uzstāsies kopā ar šarmantu latviešu meiteņu muzikālo apvienību Neaizmirstulītes. Viņi jūs ievedīs pagājušā gadsimta otrās puses populārās estrādes un kino mūzikas pasaulē un arī 30.gadu Latvijas populāro deju mūzikas ritmos. Tas būs kustīgi un lustīgi, mazliet rotaļīgi, un ļoti kvalitatīvi.

Neaizmirstulītes atdzīvinājušas latviešu un pasaules estrādes 60., 70., 80. gadu spilgtākās, bet nepelnīti piemirstās tādu komponistu kā Jāņa Sildega, Ringolda Ores, Elgas Īgenbergas, J. Farrar, K. Mann, D. Appell un citu dziesmas. Vintage stils apbur ar savu noslēpumu un eleganci.

Zaļumballes tradīcija Āraišos ir senāka par izveidoto Āraišu arheoloģisko parku, Ļaudis Āraišu ezera krastā pulcējušies kopīgām sanākšanām gan Līgo svētkos Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, gan kolhoza “Sarkanais karogs” kopā sanākšanas ballēs, gan mūsdienās.
Āraiši (Drabeši) ir bijuši pazīstami ar savām muzicēšanas prasmēm daudzu gadu garumā (te ir bijusi gan sava džeza banda, gan kapellas, gan vokāli instrumentālais ansamblis… kā nu kuros gados vajadzējis saukties…) Par Zaļumballes tradīcijām un sendienu apkārtnes muzikantiem būs iespēja iepazīties nelielā vēsturisko materiālu apkopojumā. Arī šodien Āraišos muzicēšana ir lielā godā – vietējie ļaudis ir izveidojuši savu mūzikas apvienību, un arī Drabešu mājas skanīgā folkloras kopa “Ore” pieskandina tuvākus un tālākus apkārtnes pakalnus. Viena no zaļumbaļļu neatņemamām tradīcijām ir vakara pastaigas – Āraišos būs lampiņu virteņu izgaismotas taciņas, kas vēdīs gan uz Meitu salu, gan uz ezermalu.

Mēs jūs gaidīsim 11.augustā uz Latvijas 100gades zaļumballi Āraišos lai pavadītu neaizmirstamu vakaru Āraišu ezera krastā, baudot kvalitatīvu mūziku, izdejojoties pilsdrupu iekšpagalmā, baudot gardus dzērienus un ēdienus, kā arī pastaigājoties pa sendienās tik iemīļotu taciņu uz Meitu salu.

Amatas novadā reģistrētiem iedzīvotājiem ieeja zaļumballē ir bezmaksas. Visiem citiem apmeklētājiem – 5,00 eiro, studentiem un pensionāriem – 3,00 eiro.

Papildus novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties uz kopīgu autobusu nokļūšanai uz un no zaļumballes. Vairāk informācijas un iepriekšēja pieteikšanās uz autobusu pa tālruni – 64127935

Zaļumballes rīkošanu atbalsta LR Kultūras ministrija.

Share