LIELGABARĪTA ATKRITUMU NODOŠANAS AKCIJA AMATAS NOVADĀ

Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “ZAAO” rīko lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju Amatas novada iedzīvotājiem no 2019. gada 10. maija.

Šīs akcijas ietvaros Amatas novada pašvaldība septiņās vietās novadā izvietos lielizmēra konteinerus un aicina iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībās radītajiem lielgabarīta atkritumiem sev ērtākajā vietā. Sakopjot un iztīrot vidi sev apkārt, jūs palīdzat novadam kļūt arvien pievilcīgākam.

Konteineru atrašanās vietas:

• Līvos (pie “Saime BJ” veikala) no 10. maija;
  • Ģikšos (laukumā pie veikala “Ģikši”) no 10. maija;
  • Nītaurē (laukumā pie daudzdzīvokļu mājas “Lāsītes”) no 13. maija;
  • Zaubē („Bērzaines”, laukumā pie pagasta pārvaldes saimniecības ēkas) no 13. maija;
  • Ieriķos (pie Amatas pamatskolas) no 15. maija;
  • Billē (pie dzīvojamās mājas Nr. 5) no 15. maija;
  • Skujenē (laukumā pie “Saime BJ” veikala) no 15. maija.

Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, kurus to izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

Lielgabarīta atkritumu konteinerā nedrīkst likt nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, elektropreces, bīstamos atkritumus (akumulatori, luminiscentās spuldzes, baterijas, dažādas ķīmiskas vielas, u.c.), automašīnu riepas, logu stiklus, šīferi, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām.

Aicinām iedzīvotājus nenovietot atkritumus zemē pie atkritumu konteinera, ja tas ir pilns.

Azbestu saturoša šīfera un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka SIA ZAAO pa tālr. 29225862.

No iedzīvotājiem ZAAO savāc neizjauktu nolietotu sadzīves elektrotehniku pēc telefoniska vai rakstiska pieteikuma. Pakalpojuma maksa ir 3 EUR neatkarīgi no savācamo priekšmetu skaita vienā reizē. Nolietotas elektrotehnikas savākšanu pieteikt:

– pa tālruni 64281250 vai mob. tel. 26132288 darba laikā no 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00,

– sūtot e-pastu ar pieteikumu uz zaao@zaao.lv.

Nolietotu sadzīves elektrotehniku var nogādāt arī uz EKO laukumiem.

Auto riepu un bīstamo atkritumu nodošana

Fiziskas personas gada laikā EKO laukumos BEZ MAKSAS var nodot 4 vieglo transportlīdzekļu riepas, kuru diametrs nepārsniedz 1,4 m.

Arī akumulatorus, baterijas vai luminiscētās spuldzes iedzīvotāji BEZ MAKSAS var nodot EKO laukumos.

Tuvākie EKO laukumi: Cēsis, Lapsu iela 19 un Bērzaines iela 31; Augšlīgatne, Dārza iela 8; Vecpiebalgas novads, Taurenes pagasts, “Nēķins”.

Informācija no  ZAAO mājaslapas www.zaao.lv .