LLKC aicina lauku uzņēmējus saimniecību apmeklējuma braucienā uz Vāciju

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Aizkraukles birojs aicina lauku uzņēmējus uz 4 dienu saimniecību apmeklējuma braucienu Vācijā. (LAP 2014.-2020. apakšpasākums “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana ”, LAD Līguma nr. LAD011018/P43.)

Apmeklējuma tēma “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana”.

Plānots apmeklēt piena lopkopības saimniecības ar slaucamo govju skaitu no 200 līdz 1000. Iepazīsim arī piena pārstrādi (saldais krējums, saldie ēdieni, piens ar ilgstošu uzglabāšanas laiku). Būs iespēja apskatīt dažāda veida slaukšanas iekārtas, to darbības principus, plusus un mīnusus. Iepazīsimies ar pilnvērtīgu dzīvnieku ēdināšanas nodrošināšanu, barības devu sastādīšanu, jo apmeklējuma saimniecībās izslaukums no govs ir augsts (vismaz 12000 kg).

Apmeklēsim kombinētās un speciālās barības rūpnīcu, kas ar savu produkciju apgādā Vācijas un Nīderlandes saimniecības. Raiffeisen Ems-Vechte produkcijas pievienotās vērtības radīšana – ražošana, pārdošana, un konsultācijas augstas kvalitātes kombinētās un speciālās barības jomā. Pavisam aptuveni 750 000 tonnu dzīvnieku barības tiek ražotas četrās koncentrāta rūpnīcās Klein Berßen, Laar, Dörpen un Hoogstede, un lielākoties tiek piegādātas reģionālajām fermām Vācijā un kaimiņos esošajā Nīderlandē.

Emsland Group ir Vācijas lielākais kartupeļu cietes ražotājs ar pievienoto vērtību – pārslu, granulu un specializēto produktu tirgus līderis. Kopš 1928.gada ir izstrādātas risinājumu koncepcijas, kas tiek izmantotas visā pasaulē apstrādes rūpniecībā. Kopš tā laika vairāk nekā simts Emsland grupas produktu ir, izmantoti pārtikas nozarē, pārtikas mazumtirdzniecībā, tehniskos lietojumos un dzīvnieku barības nozarē.

Apmeklēsim cūkkopības saimniecību, kas audzē īpašas šķirnes cūkas, kur obligāti tiek ievērotas labturības prasības, kā arī, īpašu, tikai šajā saimniecībā pielietotu turēšanas veidu, kā rezultātā iegūst īpašu produkciju. Šī ir noslēgta cikla saimniecība (no sivēnmātes līdz gatavai produkcijai).

Pieteikšanās saite: https://forms.gle/Y6pSZ1qiYfkhfivb9

Saimniecību apmeklējuma brauciens plānots no 02.05.2022. līdz 07.05.2022.

Saimniecību apmeklējuma brauciens ar līdzfinansējumu! – 493.68 EUR (ar PVN)

Cenā iekļauts: ēdināšana, izmitināšana, saimniecību apmeklējums, transporta izmaksas.

Pieteikšanās OBLIGĀTA līdz 10.04.2022!!!

LAP 2014.-2020. apakšpasākums “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana”, LAD Līguma nr. LAD011018/P43. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Informējam, ka saimniecību apmeklējuma laikā iespējama fotografēšana, filmēšana, audio un video ieraksta veikšana.

Kontaktinformācija:

Aizkraukles KB vadītāja: Madara Vēvere, tel. 22431941, madara.vevere@llkc.lv SIA LLKC Aizkraukles KB Uzņēmējdarbības konsultante Valentīna Beča, tālr.26158775, valentina.beca@llkc.lv

Apmeklējuma PROGRAMMA.

Share