Melānijas Vanagas muzejs publicē četras atklātas sarunas ar autobiogrāfijas “Veļupes krastā” varoņiem

Novembra izskaņā un pirmajās trīs decembra piektdienās Melānijas Vanagas muzejs piedāvāja unikālu iespēju tiešsaistē noskatīties četras atklātas sarunas ar autobiogrāfijas “Veļupes krastā” varoņiem. Melānijas Vanagas muzejs pastāv kopš 2000. gada. Līdz ar citiem krājuma materiāliem tajā glabājas arī 18 video intervijas ar Melānijas Vanagas autobiogrāfijas “Veļupes krastā” varoņiem.

Šajos dzīves stāstos nebija bezcerības, tie bija spēka un izturības avots. Visi stāstīja par vienu izsūtījuma vietu – atšķirīgi, viens otru papildinoši, godīgi, tieši, atklāti. Stāsti ļāva iepazīt, sajust un saprast izsūtījuma pieredzi un cilvēkus nepastarpināti un skaudri dziļi. Intervijas ir veidojusi Melānijas Vanagas muzeja vadītāja Ingrīda Lāce un politiski represētais cēsinieks, aizrautīgs vēstures liecību dokumentētājs – Alvis Jansons.

“Uzklausīt M. Vanagas izsūtījuma vietas – Krasnojarskas novada Tjuhtjetas – bērnus netieši mudināja pati rakstniece. “Veļupes krastā” viņa minēja, ka lielisks papildinājums grāmatai būtu katra pieminētā cilvēka stāsts. Pamanīju šo teikumu. Un tā 2008. gadā sākām meklēt bijušos tjuhtjetiešus visā Latvijā. Ar milzu siltumu un pateicību atceros katru no 18 Tjuhtjetas “bērnu” intervijām. Satikāmies kā sveši cilvēki, bet šķīrāmies kā ļoti tuvi draugi,” par video interviju veidošanu saka Ingrīda Lāce.

Pirmā un otrā intervija tika publicēta Melānijas Vanagas muzeja Facebook vietnē – 27. novembrī ar Gunti Eglīti,4. decembrī ar Ilmāru Blumbergu., kā arī 11. decembrī ar Olafu Gūtmani. Aicinām 18. decembrī noskatīties pirmpublicējumu intervijai ar Ziedoni Hāgemani. Saite uz video tiks publicēta minētā datuma plkst. 16:00 Melānijas Vanagas muzeja Facebook pasākuma lapā, katra intervija ir pieejama 7 dienas.

Informāciju sagatavoja:
Dārta Ansone, Amatas novada pašvaldības
tūrisma speciāliste

Share