NĪTAURĒ ATKLĀTA IZLAUŠANĀS SPĒLE “LATVIJA”

Šī gada 27. jūlijā plkst. 12:00 pie Nītaures kultūras nama tika atklāta jauna lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespēja laukos – izlaušanās spēle “Latvija”! Tā ir aktivitāte, kuru veicot, nītaurieši un citi interesenti izzina Latviju, stiprina savas un komandas zināšanas un veicina dažādu prasmju attīstību. Nekas nav jāzina iepriekš, visas atbildes uz uzdevumiem atrodas spēles telpā. Galvenais ir ļauties piedzīvojumam!

Spēles pamatā ir Latvijas vēstures izzināšana un godināšana, aizrautība izzinot Latvijas valsts izveidošanās laiku, iepazīstot kultūru, notikumus, personības, izzinot vēsturi un kopā apskatot savas spējas sniegt ieguldījumu Latvijas nākotnes attīstībai.

Spēle izveidota biedrības “Nītaureņi” telpās Nītaures kultūras namā. Spēlē var piedalīties no divi līdz četri dalībnieki. Spēles norise balstās noteiktā uzdevumu apjomā, kuri komandai jāveic spēles telpā. Adrenalīnu spēlei dod laika limits, jo uzdevumi jāizpilda noteiktā laikā – 60 minūtēs, lai izkļūtu no spēles telpas. Ja tas neizdodas, spēle beigsies, un pēc noteikta laika, kad spēles uzdevumi pamainīsies, varēs ļauties spēles priekam atkārtoti. Sākumā komanda tiks iepazīstināta ar spēles noteikumiem.

“Nītaureņi” par ieceri un tās realizētājiem

Nītaurē jau astoto gadu darbojas biedrība “Nītaureņi”, kas pulcē jauniešus un aktīvus cilvēkus, kuri lauku kopienā organizē sabiedrisko dzīvi. Latvijas valsts simtgades svinību laikā jau 2016. gadā biedrība uzsāka projektu “Nītaures likteņstāsti”, kas ir Nītaures pagasta izzināšanas projekts, kura ietvaros tapusi izstāde, lielformāta spēle un pētniecība turpinās joprojām.

Biedrība ar saviem darbiem cenšas būt piemērs Latvijas valsts simtgades svinību galvenajam vēstījumam „ES ESMU LATVIJA”. Ar aktīvu brīvprātīgo līdzdarbību vietējā kopienā biedrība veic labus darbus un rada Latviju. Šis vēstījums atgādina, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri ziedojuši savu dzīvi un dzīvību neatkarīgas valsts tapšanai un pastāvēšanai, ar ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Latvijas valsts simtgades mājaslapā www.lv100.lv atrodamā informācija par dažādām norisēm visā Latvijā, par izdotām grāmatām, radītām spēlēm, organizētām izstādēm, koncertiem “Nītaureņus” iedvesmoja realizēt vēl vienu projektu – “Izzināšanas istaba “Latvija” Nītaurē”, kuru realizējam Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai – 100” ietvaros.

Ikdienā meklējam jaunas metodes vietējās kopienas aktivitāšu dažādošanai, iedvesmojamies no citiem piemēriem, un vairākus gadus paši veicam novadpētniecību. Šogad esam daudz strādājuši, lai tieši vasaras vidū atklātu jauno brīvā laika aktivitāti – izlaušanās spēli “Latvija”.

Esam novērojuši, ka mūsu puses iedzīvotāji, tostarp jaunieši, samērā maz interesējas un aizraujas ar Latvijas vēstures un tagadnes notikumu izzināšanu. Līdzšinējās metodes skolā – grāmatu lasīšana, muzeju apmeklēšana, filmas un citas lietas – nepietiekoši aizrauj cilvēkus Latvijas izzināšanā. Tāpēc realizējām mūsu pusē jaunu, bet pasaulē jau diezgan populāru ideju, un izveidojām izzināšanas istabu “Latvija” Nītaurē jeb izlaušanās spēli “Latvija”.

Lielākoties šādas iespējas ir tikai pilsētās, tāpēc prieks, ka varējām ko šādu izveidot laukos – mūsu Nītaurē. Projekta izstrādē iesaistījusies plaša vietējās kopienas aktīvistu grupa, kas arī ikdienā palīdzēs organizēt spēles norisi.

Izlaušanās spēle “Latvija” ir bezmaksas iespēja. Dalība spēlē ir ar iepriekšēju pieteikšanos. Spēle no šī gada 27. jūlija būs pieejama biedrības “Nītaureņi” telpās Nītaures kultūras namā, un tas, iespējams, pateicoties Amatas novada pašvaldības atbalstam.

Spēle īpaši pielāgota arī skolu jauniešu komandām, tāpēc tās aicinām pieteikties un izbaudīt spēles azartu un prieku!

Kā Tu vari pieteikties?

Biedrības “Nītaureņi” komanda mēģinās būt iespējami atsaucīga un pretimnākoša. Ļausim spēli spēlēt darba dienās un brīvdienās, agros rītos un nakts stundās. Vienīgā prasība ir iepriekšēja pieteikšanās, kura notiek rakstot e-pastu: info@nitaureni.lv vai sazinoties ar biedrību, tās facebook lapā: facebook.com/nitaureni. Spēles noteikumu iepazīšanai un spēlēšanai nepieciešamais laiks – ap 90 minūtēm.

Paldies mūsu atbalstītājiem un ziedotājiem!

Izlaušanās spēle “Latvija” veidota biedrības “Nītaureņi” projekta “Izzināšanas istaba “Latvija” Nītaurē” ietvaros, kas tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai – 100” atbalstu.

Biedrības darbību atbalsta arī Amatas novada pašvaldība.

Biedrība “Nītaureņi” papildus šai spēlei jau no pavasara piedāvā plašu āra spēļu kolekciju un organizē dažādas aktivitātes projekta «Iespējas Amatas novada jauniešiem» ietvaros. Šis projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Seko “Nītaureņu” facebook lapai un uzzini aktuālo informāciju par spēles norisi un citām biedrības aktivitātēm!

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. 2019. gads Latvijas valsts simtgades programmā ir varonības un valsts veidošanas gads.

Projekts “Izzināšanas istaba “Latvija” Nītaurē” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Nītaureņi” komanda