Nītaures vidusskolēni piedalās “Skola 2018” un karjeras nodarbībā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

23. februārī Nītaures vidusskolas 10. un 11. klases skolēni ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/1.001 „Karjeras atbalsts vispārējās un vidējās izglītības iestādēs” ietvaros devās uz Rīgu, lai apmeklētu izstādi “Skola 2018” un lai piedalītos karjeras nodarbībā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Izstādes “Skola 2018” apmeklēšana tika gaidīta jau sen. Mūsu skolā tā ir kļuvusi par lielisku tradīciju, kura ļauj vecāko klašu skolēniem iepazīties ar augstskolām gan Latvijā, gan ārzemēs. Šāda iespēja ir noderīga, jo tā ir iespējams ne tikai izlasīt par augstskolā piedāvāto, bet reāli aprunāties ar šo izglītības iestāžu studentiem un lektoriem. Skolēni, kas vēl nav pārliecināti par savu nākotnes ceļu, varēja izpildīt dažādus karjeras testus, kurus piedāvāja dažādas augstskolas un organizācijas. Apmeklēt varēja arī “Latvijas Grāmatu izstādi 2018”, lai iegādātos grāmatas par izdevīgām cenām vai apmainītu savas grāmatas pret citām.

Pēc izstādes apmeklēšanas skolēni devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur viņiem bija iespēja piedalīties karjeras nodarbībā. Skolēni iesaistījās diskusijā par karjeru un veidoja savus karjeras modeļus, izvērtējot, kas ir pats svarīgākais, lai jau tagad virzītos veiksmīgas nākotnes virzienā. Karjeras konsultante iepazīstināja skolēnus ar internetā pieejamajiem resursiem, kuros var vairāk izlasīt par dažādām profesijām un izglītības iespējām.

Skolēni atzīst, ka ir svarīgi jau tagad, mācoties vidusskolā, izlemt, kādu nākotnes ceļu viņi veidos, tāpēc šādas iespējas – iepazīt dažādas augstskolas un piedalīties karjeras nodarbībās – ir ļoti vērtīgas.

Nītaures vidusskolas karjeras ministrs
Krists Lemešonoks

Share