PAR EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANĀM 2019.GADA 25.MAIJĀ

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Amatas novada teritorijā darbosies seši vēlēšanu iecirkņi:

Iecirkņa
numurs
Iecirkņa
nosaukums
Iecirkņa adrese
367. LĪVU BIBLIOTĒKA Zvārtas iela 6, Līvi,
Drabešu pag.,
368. AMATAS NOVADA
DOME
“Ausmas”, Drabešu
pag., Amatas nov.
369. AMATAS PAGASTA
PĀRVALDE
Egļu iela 1, Ģikši,
Amatas pag.,
378. NĪTAURES PAGASTA
PĀRVALDE
“Pagasta ēka”,
Nītaure, Nītaures pag.,Amatas nov.
383. TAUTAS NAMS Sporta iela 1, Skujene,
Skujenes pag., Amatasnov.
390. ZAUBES
PAMATSKOLA
“Bērzaines”, Zaube,
Zaubes pag.,
Amatas nov.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlēšanu dienā, sestdien, 25.maijā iecirkņi strādās no plkst. 7.00 līdz 20.00.

No 2019. gada 22. līdz 24. maijam Latvijas vēlēšanu iecirkņos notiks iepriekšējā balsošana. Plānots, ka pirmo reizi  šajā laikā varēs balsot citā iecirknī, ne tikai tajā, kura sarakstā vēlētājs iekļauts, jo starp iecirkņiem tiks nodrošināta tiešsaistes datu apmaiņa.

Iepriekšējā balsošana notiks:

– trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 – 20.00,
– ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 – 12.00,
– piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 – 16.00.

Pirmo reizi būs jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā- vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu “viens vēlētājs-viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Vēlēšanu dienā 25.maijā varēs balsot tikai tajā iecirknī, kur reģistrēts vēlētājs.

No 20. maija līdz vēlēšanu dienai, 25. maijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, varēs pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda:

– vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods,
– adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis.

Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts, vai ja vēlētājs neatrodas sava iecirkņa teritorijā iepriekšējās balsošanas dienās- vēlētāja dzīvesvietai tuvākajā iecirknī.

Iesniegumu iecirknī var nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī.

Vēlēšanu iecirkņi iesniegumus pieņems šādos laikos:

– pirmdien, 20. maijā: no plkst.17.00 līdz 20.00,
– otrdien, 21. maijā: no plkst. 9.00 līdz 12.00,
– trešdien, 22. maijā: no plkst. 17.00 – 20.00,
– ceturtdien, 23. maijā: no plkst. 9.00 – 12.00,
– piektdien, 24. maijā: no plkst. 10.00 – 16.00,
– sestdien, 25. maijā: no plkst.7.00 – 12.00.

Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var arī vēlēšanu dienā pēc pulksten 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, pulksten 20.00.

Vēlētāji slimnīcās var pieteikties balsot savā atrašanās vietā.

Pieteikt balsošanu vēlētāja dzīves vietā var arī vēlētāja aprūpētājs. Lai izmantotu šo iespēju, aprūpētājam jābūt iekļautam aprūpējamā vēlēšanu iecirkņa sarakstā.

Balsot savā atrašanās vietā var arī aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Šiem vēlētājiem balsošana jāpiesaka ieslodzījuma vietas administrācijā.

Lai piedalītos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ir nepieciešama derīga pase vai personas apliecība (eID).

Katrās Eiropas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot tikai vienu reizi. No visiem vēlēšanām reģistrētajiem deputātu kandidātu sarakstiem balsojot jāizvēlas viens saraksts (viena vēlēšanu zīme); var arī balsot ar tukšu aploksni (atturoties).

Vēlēšanu zīmē vēlētājs drīkst izdarīt neierobežotu skaitu atzīmju „+” pretī attiecīgā saraksta kandidātiem vai svītrot neierobežotu skaitu attiecīgā saraksta kandidātu. Vēlēšanu zīmē drīkst neizdarīt arī nekādas atzīmes.

Noskaidrot, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, iespējams:

– paziņojumā, ko vēlētājiem pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi Latvijā izsūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;

– no 2019. gada 16. marta internetā, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumu E-pakalpojums “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”;

– zvanot uz  Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. maija uz 27. maiju, kad noslēgsies vēlēšanas tajās dalībvalstīs, kurās tradicionāli vēlēšanu diena ir svētdiena.

Izmantoti Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapas www.cvk.lv materiāli