Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 2022

2022-07-09T12:15:00+03:00
Kur:
Zaube

Šogad tāpat kā ik gadu būs iespēja nogaršot mednieku un makšķernieku kolektīva “Zaube” meža gaļas ēdienus. Piemēram, mežacūkas un brieža sātīgo zupu, čeburekus ar brieža gaļu, šmorētu mežacūku, pastētes un citus. Festivālā būs arī Zaubes mājas ceptā maize ar savvaļas garšu smēriņiem un sēņu zupu. Neiztrūks arī Zaubes alus ar savvaļas garšu. Paralēli dažādiem gaļas ēdieniem, būs pārstāvēta arī veģetārā un bezglutēna virtuve. Plašā klāstā būs nogaršojami un iegādājami gan alkaholoskie, gan bezalkaholiskie mājražotāju dzērieni.
Gatavošanas meistarklases, uz kurām jāpiesakās iepriekš, vadīs Ingmārs Ladigs, “Re-chef” šefpavārs, Baiba Stepiņa, “Kārļa muižas” saimniece, Vaira Kārkliņa dabas studijas “Skara” vadītāja un Lizete Puga. Lizete vadīs meistarklasi bērniem.
Kā mežā uzbūvēt virtuvi un pagatavot maltīti demonstrēs Andžejs Reiters, kā izdzīvot dabā mācīs Jaunsardzes centrs, bet lekcijā “Ko darīt, kad ir “pasaules gals”?” stāstīs Māris Olte.
Savukārt uztura speciāliste Baiba Grīnberga vadīs lekciju “Dabas garšu daudzveidība un kvalitatīvas ilgmūžības potenciāls”. Tāpat varēs uzzināt, kas ir mednieks un ko viņš dara.
Latvijas Nacionālais dabas muzejs priecēs ar sēņu un augu izziņas staciju. Šeit varēs uzzināt gan par ēdamiem, gan par indīgiem augiem, kā arī nogaršot “izdzīvošanas” dzērienu no čagas.
Par makšķerēšanu varēs uzzināt un makšķerēšanas iemaņas varēs pārbaudīt Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra stendā. Aktivitāti būs sarūpējusi arī Dabas aizsardzības pārvalde.
Mazie un lielie festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošās darbnīcās – šaut ar lokiem, izbraukt ar apaļo “Rupuču” laivu, piedalīties Jaunsardzes izdzīvošanas aktivitātēs, vizināties zirga pajūgā un iznomāt riteņus, lai izbrauktu apkārtnes maršrutus, piemēram apciemotu Vilhelma Purvīša dzimtās mājas.
Par labu omu rūpēsies Dita Lūriņa un Karīna Tatarinova, duets “Mediante”, pūtēju orķestris un pašdarbnieku kolektīvi.
Kā ik gadu ar skaistām un unikālām lietām priecēs Zaļā tirdziņa dalībnieki.
Pasākumu organizē biedrība “Vidzemes Radošie stropi” sadarbībā ar Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldi, finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.