Zaubes savvaļas kulinārais festivāls

Kad:
2018. gada 14. jūlijs @ 13:00 – 2018. gada 15. jūlijs @ 03:00
2018-07-14T13:00:00+03:00
2018-07-15T03:00:00+03:00
Kur:
Zaube
Cena:
Bezmaksas zona. Maksas zona: 5.00 (ieskaitot balli). Skolēniem: 2 eiro. Pirmsskolas vecuma bērniem: bez maksas. Balle: 3 eiro.

14. jūlijā aicinām visus garšu, ainavu un sajūtu baudītājus uz nu jau trešo Zaubes savvaļas kulināro festivālu, kur KOŠĀ DABAS GARŠA atklāsies visā savā krāšņumā dažādās Zaubes vietās un izpausmēs.

GARŠU EKSPERTU PARKS – ieeja ar biļetēm, kurā gardumlietu ražotāji piedāvās savu produkciju arī pagaršot, norisināsies pavārmākslas meistarklases un dietologs Andris Brēmanis stāstīs par sezonālo dabas velšu pielietojumu veselīgā uzturā un kopā ar apmeklētājiem arī pagatavos kādu veselīgu ēdienu. Aktīvi varēs izpausties radošajās vai kulinārās darbnīcās. Dažādu valstu pārstāvētu pavāru sacensībā būs iespēja novērtēt profesionāļu varēšanu savvaļas produktu izmantošanā. Neiztrūkstošs būs arī tautā iemīļotais konkurss “Labākā lauku torte”. Dabas harmonijas, skaņu un gaismu pilna būs arī festivāla koncertu daļa – gan pašiem mazākajiem gardēžiem, gan pieaugušajiem.

GARŠU TIRGUS, kas atvērts visiem bez ieejas maksas, ar garšīgu un skaistu lietu tirdziņu, dažādu, atbilstoši festivāla tematikai izvēlētu, ēdināšanas uzņēmumu piedāvājumu, pašdarbnieku un viesmākslinieku priekšnesumiem, kartupeļu mizošanas un gurķu sālīšanas konkursiem. Arī GARŠU TIRGŪ satiec SIA ZAAO vides iniciatīvas 100 darbi Latvijai vēstnešus, asini prātu vides jautājumos un laimē Tallink jūras ceļojumu 4 personām!

PIEDZĪVOJUMU GARŠA aktīvākajiem festivāla apmeklētājiem – loka šaušana, Rupuču laivas, SUP’i, lielāki un mazāki četrkājainie cilvēku draugi – poniji izjādēm un zirgu rati, kā arī citas izklaides ar brīvības sajūtu un adrenalīna devu, ko sniedz dabas baudīšana.

GARŠĪGĀ MIERA KRASTS – piknika zona pie Lejasezera, kas iekārtota mierīgas atpūtas un iegādāto lauku labumu baudīšanai.

MUIŽAS PARKĀ – skatītāji varēs baudīt profesionālu mākslinieku sniegumu – Edgara Raginska “Balto vilku trio” koncertprogrammu bērniem un Nila Īles grupas “Kanisaifa” jaudīgo sniegumu pateicoties Latvijas valsts mežu un VKF atbalstam.

LEJASEZERA GARŠAS SVĒTKI, ar atsevišķu ieejas maksu- deviņkārtu mielasts zem Zaubes slavenā dižozola, kurā savu meistarību izcelt savvaļas garšu viskošākās nianses kopīgi demonstrēs izcili Amatas novada pavāri, starp kuriem arī šefpavārs @Dzintars Kristovskis, kura pārstāvētais dizaina viesnīcas Annas Design Hotel & Spa restorāns KANNAS prestižajā gardēžu ceļvedī #WhiteGuide pagājušajā gadā ieguvis 2.vietu kā labākais restorāns Latvijā, mājražotāji, mednieki un makšķernieki. Atraisīta svētku atmosfēra, izcila svētku komanda, gardi un pārsteidzoši ēdieni, kas balstīti tieši uz dabas garšu košuma izcelšanu – ezera krastā, sirmu ozolu pavēnī.

ZAĻUMBALLE LABAS MŪZIKAS GARDĒŽIEM ar ieejas biļetēm, bet festivāla maksas zonu apmeklētājiem – bez maksas. Ballēšanās līdz rīta gaismai!

Festivāla programma, kā arī pārējo meistaru, pavāru un īpašo viesu vārdi – drīzumā un pamazām šeit un www.wildfoodfest.lv
Biļetes iepriekšpārdošanā jau pieejamas!

Uz festivāla maksas zonu jeb GARŠU EKSPERTU PARKU:
Pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas;
Bērniem no 7 gadu vecuma – 2.00 eiro;
Pieaugušajiem – 5.00 eiro (iekļauta arī ieeja zaļumballē)
http://www.bezrindas.lv/lv/zaubes-savvalas-kulinarais-festivals-2/4762/;
un
https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=256474&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126&shop_provider=amata#view=ticketsselect

Uz LEJASEZERA GARŠAS SVĒTKIEM jeb deviņkārtu mielastu kā arī pārējām festivāla maksas zonām:
Biļešu skaits ierobežots un tikai iepriekešpārdošanā, kamēr būs vietas, bet vēlākais līdz 10. jūlijam. Cena: 50 Eiro (līdz 8.06.) , pēc tam -70.00 Eiro
http://www.bezrindas.lv/lv/lejasezera-garsas-svetki-zaube/4763/;
un
https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=257258&shop_provider=ru&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126&shop_provider=amata#view=ticketsselect

Zaube Wildfood Festival
14 July from 13:00
– cooking demonstrations, tasting of wild and healthy food and drink;
– international cooks competition of preparing food with wild ingredients;
– competition of rural style cakes:
– Music, dances, concert for children and evening concert by well-known percussionist Nils Īle and group “Kanisaifa”;
– Outdoor dancing party with live music all night long
(Tickets: adults: 5 Euro, children from age 7-2 Euro)

-– Green market and catering, creative workshops and activities;
– amateurs’ competition in cucumber salting, potatoes’ pealing;

Wild Food banquet “Under Old Zaube Oak” at 19:00
Nine courses menu hosted by famous cooks, caterers and hunters, fishermen and local producers from Amata Municipality.
Cold plates of various game (deer, elk, beaver, wild boar), snacks, hunters soups and wild mushroom soup, trout from Amata river, local quinoa with wild herbs, traditional bread pudding with forest berries, local rural cakes, home made bear and other drinks.

(50.00- 70.00 Euro, advanced bought tickets only, restricted number of seats. Tickets allows entrance into other festival zones too);

www.wildfoodfest.lv