Pasākums “Nūjosim Āraišos pieneņziedēšanas laikā” aizvadīts

11. maijā, Āraišos norisinājās tradicionālais nūjošanas pārgājiens “Nūjosim Āraišos 2019” pieneņu ziedēšanas laikā. Nūjošana Āraišos tiek organizēta kā dažādu līmeņu un grūtības pārgājieni un ir iekļauti arī Latvijas nūjošanas balvas ieskaitē.

 Šoreiz uz starta līnijas pulcējās trīsdesmit četri nūjotāji ne tikai no Amatas novada teritorijas, bet arī no Cēsīm, Līgatnes, Rīgas, Valmieras u.c. Vispirms distancē devās garākās distances pārstāvji, kuri mēroja 16 km izturības pārgājienu no Āraišiem līdz Kārļiem, finišu sasniedzot Ainavu kraujā pēc trīs stundām, kas ātrākajiem dalībniekiem bija labs rezultāts. 

Veselības pārgājienu, jeb 12 km distanci ātrākie dalībnieki pieveica divās stundās, distanci veicot no Āraišiem, cauri Jungas gravai, bet īsākās distances dalībniekiem bija iespēja apgūt nūjošanas tehniku un veikt 7,5 km distanci pa tuvējo Āraišu apkārtni.

 

Share