Rīgas Latviešu biedrība aicina apmeklēt Garlība Helviga Merķeļa 250. jubilejai veltītu sarīkojumu

Rīgas Latviešu biedrība aicina 2019. gada 1. novembrī  apmeklēt  izcilā apgaismības laika domātāja, rakstnieka un publicista Garlība Helviga Merķeļa 250. jubilejai veltītu sarīkojumu RLB zelta zālē un piemiņas pasākumus Katlakalna baznīcā un Katlakalna kapos.

 

Garlībs Helvigs Merķelis (1769–1850) apgaismības laika domātājs, rakstnieks un publicists, rakstījis vāciski, bet ar darbiem „Latvieši, sevišķi Vidzemē filozofiskā gadsimta beigās” (1796), „Vidzemes senatne” (1798-1799) un „Vanems Imanta” (1802), ietekmējis Latvijas kultūras un sabiedrības dzīvi. 1793.-1796. gadā G. Merķelis strādājis par mājskolotāju Nītaures Annas muižā pie apriņķa tiesneša A. fon Tranzē, kur vācu valodā sarakstījis grāmatu “Latvieši, sevišķi Vidzemē, filozofiskā gadsimteņa beigās”.

Share