Turpinās publiskā balsošana par “Amatas novada lepnums 2019” konkursa kandidātiem!

Amatas novada pašvaldība jau ceturto gadu organizē konkursu “AMATAS NOVADA LEPNUMS”, lai pateiktu “paldies” un godinātu cilvēkus, kuri ar savu rīcību sekmē Amatas novada attīstību un veido patīkamu dzīves telpu mums apkārt. Godināsim labākos sava aroda, amata, radošā darba veicējus, novada attīstības un pozitīvā tēla veidotājus.

Pretendentu pieteikšana ir beigusies. Pretendentus nominācijām pieteica Amatas novada domes deputāti, darba kolektīvi, reģistrētas biedrības un nodibinājumi, iestādes, uzņēmuma vadītāji par savas iestādes darbiniekiem un iedzīvotāju grupas (ne mazāk kā 5 cilvēki).

Pieteikumu atbilstību nominācijām izvērtēja Amatas novada pašvaldības izveidota konkursa komisija. Kandidāti ir informēti par viņu izvirzīšanu konkursam.

No 15. augusta līdz 30. septembrim ir atvērta publiskā balsošana par izvirzītajiem kandidātiem konkursā “Amatas novada lepnums 2019”, kuri ir devuši savu piekrišanu sava vārda publicēšanai, lai piedalītos konkursā.

Par pretendentiem ir iespēja nobalsot elektroniski Amatas novada pašvaldības mājaslapā: www.amatasnovads.lv, aizpildot anketu vai pagasta bibliotēkās (Ieriķu, Līvu, Skujenes, Nītaures, Zaubes, Ģikšu).

Balsošanas anketa: www.visidati.lv/aptauja/1484243609/

Izvirzītie kandidāti balsošanai katrā nominācijā:

1.NOMINĀCIJA: „GADA LAUKU SĒTAS SAIMNIEKS” – par ieguldījumu lauku vides sakopšanā un lauku dzīves veida popularizēšanā.

 • Līva un Ringolds Grāpji (Skujenes pagasts) – sociālajos tīklos aktīvi popularizē dzīvi laukos. Filmējās topošajā dok. filmā par latviešiem laukos.
 • Ilgvars Cinis “Inti” (Amatas pagasts) – izcili sakopta lauku sēta, plaša dāliju kolekcija, rīko atvērto durvju dienas, aicinot ciemiņus.
 • Jānis Sietiņsons, “Kalna Smīdes” (Drabešu pagasts) – brīnišķīga lauku sēta Amatas upes krastos, lauku sētā dūc bišu saimes, kuras ievāc un ražo medu.
 • Uldis un Dzintra Kokini (Drabešu pagasts) – ļoti skaisti un gaumīgi sakopta lauku sēta – agrākās pilnīgi aizaugušās vietas vietā. Atspoguļo īstu lauku romantiku. Vasaras sezonā uzņem tūristus.

2.NOMINĀCIJA: „GADA LEPNUMS SAVĀ AMATĀ” – par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu, sabiedrību.

 • Inese Varekoja (Nītaures pagasts) – jau gadiem ilgi veic savu darbu. Pašlaik strādā klientu apkalpošanas centrā Nītaurē. Vienmēr ir gatava palīdzēt, pilda gan savus tiešos, gan netiešos darba pienākumu, nekad neatteiks palīdzību. Darbs un darba morāle vienmēr bijusi pirmajā vietā.
 • Mārtiņš Žēpers (Skujenes pagasts) – mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas skolotājs, skolas saimniecības pārzinis, izpalīdzīgs un atsaucīgs kaimiņš, vēstures entuziasts. Mārtiņa Žēpera audzēkņi guvuši godalgotas vietas novadu olimpiādēs.
 • Elita Kāposta, Drabešu pagasts – audzinātāja Drabešu Jaunās pamatskolas bērnudārzā. Izcila audzinātāja! Lieliski iemāca bērniem pirmās skolas prasmes. Ved bērnus ekskursijās.

 3.NOMINĀCIJA: “GADA LEPNUMS TŪRISMĀ” – par izcilas kvalitātes pakalpojumu un panākumiem tūrismā, kas vienlaicīgi popularizē Amatas novada tēlu.

 • Ina Poliščenko (Amatas pagasts) – šefpavāre, saimnieko “Jonathan restorānā”, pavāru, konditoru konkursu uzvarētāja.
 • “Veselības laboratorija” (Drabešu pagasts) – ražo pašmāju stipros alkoholiskos dzērienus no Latvijas biosistēmā iegūtām, grūtā darbā vāktām pavasara, vasaras un rudens ogām. Nes Amatas novada vārdu Latvijā, piedaloties dažādos tirdziņos.
 • ZS Ozoliņi “Lauku tēja” (Zaubes pagasts) – vāc ekoloģiskas lauku tējas. Tūrisma galamērķis ar iespēju degustēt tējas, veidot tējas mandalas un doties ekskursijās pa pļavām.
 • Zaubes savvaļas kulinārais festivāls – festivāls ar 4. gadu pieredzi, kas šogad Zaubē pulcējis vairāk kā 5000 apmeklētājus un veicinājis tūrisma attīstību apkārtnē.

4.NOMINĀCIJA: “GADA LEPNUMS PAR IEGULDĪJUMU SABIEDRĪBĀ” – par aktīvu darbu vietējās sabiedrības saliedēšanā, projektu piesaisti savai teritorijai un kopienas piederības sajūtas un sadarbības veidošanā un veicināšanā.

 • Baiba Jukneviča (Skujenes pagasts) – darbojas biedrība „ Skujenes kultūrvides attīstība”. Režisore bērnu teātrī, Skujenes lauku teātrī, iestudē lugas. Ļoti labi sasniegumi.
 • Aleksandra Freivalde (Amatas pagasts) – senioru biedrības ,,Dzīvesprieks’’ vadītāja. Tur rūpi par Amatas pagasta senioriem gan izglītojot ,gan vedot ekskursijās, gan atrodot interesantas nodarbes ,,Dzīvesprieka’’ klubiņā.
 • Dace Lāce (Amatas pagasts) – Amatas pagasta novadpētniece, akmeņu, senvietu, taku zinātāja ,kura savus vērojumus un atradumus krāj bibliotēkas novadpētniecības kartotēkā un labprāt ar savām zināšanām dalās ar citiem – rīkojot ekspedīcijas pārgājienus.
 • Sintija Bīriņa (Zaubes pagasts) – organizē bērnu nometnes, rīko pasākumus Zaubes ev. Lut. Baznīcā, aizrautīga Zaubēniete.

5.NOMINĀCIJA: “GADA JAUNAIS UZŅĒMĒJS” – par nozīmīgiem panākumiem uzņēmējdarbībā un ieguldījumu novada attīstībā.

 • Dzīvības dzēriens “Kombuča” (Drabešu pagasts) – ražotne atrodas Ieriķos. Jauns produkts, piedalījies un guvis atbalstu Cēsu lauku partnerības projektos.
 • SIA “KCraft” (Nītaures pagasts) – gatavo dāvanas un interjera priekšmetus no koka.
 • Sajūtu pirts un bungu darbnīca (Drabešu pagasts) – piedāvā pirts rituālus, sajust un bungu vibrācijas un pat iespēju izgatavot savas bungas darbnīcā.

6.NOMINĀCIJA: „GADA LEPNUMS KULTŪRĀ” – par nozīmīgu ieguldījumu kultūrā un novada vārda popularizēšanā Latvijā vai      ārzemēs.

 • Jānis Stepiņš (Drabešu pagasts) – profesionāls vēsturnieks un uzņēmējs, lauku viesnīcas “Kārļamuiža” saimnieks un viens no teksta autoriem 2019. gadā iznākušajai grāmatai “Kārļa muiža. Laiki un likteņi”.
 • Marika Slotina- Brante (Amatas pagasts) – Amatas vīru kora diriģente. Enerģiska ,neatlaidīga un stingra mūziķe. Latvijas vīru koru tradīciju saglabātāja.
 • Namejs Kalniņš (Drabešu pagasts) – jaunais koklētājs Namejs savos 15. gados, ir paspējis ne tikai sakomponēt un ierakstīt debijas albūmu, bet arī piesaistīt milzīgu sabiedrības uzmanību ar video dziesmai “Amata”.
 • Paula Anna Āboliņa (Nītaures pagasts) – tautisko deju skolotāja, vada gan kultūras nama, gan Amatas novada Mūzikas un mākslas deju kolektīvus. Lieliska horeogrāfe, piedalās deju horeagrāfijas konkursos, kā arī tajos ir ieguvusi augstas vietas.

7.NOMINĀCIJA: „GADA LEPNUMS IZGLĪTĪBĀ” – par nozīmīgu ieguldījumu izglītībā (formālā vai neformālā) un jaunatnes audzināšanā.

 • Jānis Freivalds (Drabešu pagasts) – māca fizkultūru Spāres skolā bērniem ar īpašām vajadzībām. Izcili sasniegumi ikdienas darbā un dažādās starptautiskās sacensībās vieglatlētikā, slēpošanā. Organizē sacensības skolām ar bērniem īpašām vajadzībām.
 • Sanita Bērziņa (Amatas pagasts) – izcila sākumskolas skolotāja jau vairāku gadu garumā, organizē olimpiādes.
 • Mārīte Ansaberga (Nītaures pagasts) – Nītaures vidusskolas latviešu valodas un literatūra skolotāja, kas jau vairākus gadus pēc kārtas ar ļoti labiem rezultātiem sagatavo skolēnus valsts eksāmeniem.
 • Austris Āboliņš (Drabešu pagasts) – sporta kluba “Ašais” treneris, turpina sekmīgi sagatavot jauniešus dažāda mēroga sacensībās Vieglatlētikā.

8.NOMINĀCIJA: „GADA LEPNUMS SPORTĀ” – par nozīmīgu ieguldījumu sportā un novada vārda popularizēšanā Latvijā un pasaulē.

 • Roberts Aleksis Glazers (Drabešu pagasts) – trenējas vieglatlētikā, vairāku čempionātu un medaļu ieguvējs īsajās distancēs, Latvijas komandas dalībnieks, viens no vadošajiem vieglatlētikas vidusdistančniekiem, vairākkārtējs valsts čempions.
 • Kate Meldere (Drabešu pagasts) – florboliste, Latvijas junioru U-19 izlases spēlētāja, zelta medaļa B divīzijas čempionātā, gatavojas pavasarī savam otrajam junioru čempionātam.
 • Elza Bleidele (Drabešu pagasts) – augsti sasniegumi sportā, 2019. gada jūlijā piedalījusies Latvijas Jaunatnes olimpiādē, iegūstot 4. vietu MTB riteņbraukšanā.

 

Share