Skaļās lasīšanas sacensība Nītaurē

Arī šogad Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā  Skaļās lasīšanas sacensību, kurā var piedalīties 11-12 gadus 5.un 6.klases skolēni. Šādas sacensības organizēšana aizgūta no Holandes, kur tā notiek jau apmēram 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu. Ar šo sacensību vēlamies sekmēt bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, drosmi uzstāties auditorijas priekšā, prasmi izvēlēties savam vecumam piemērotu grāmatu, un no šīs grāmatas nolasīt fragmentu tā, lai kādam citam arī rastos interese lasīt šo grāmatu.

Sacensības notiek trīs posmos. Sākumā jāpārvar vietējā mēroga sacensība savā skolā vai bibliotēkā, nākošais solis reģiona ,rajona centrā (mums Cēsīs) , un noslēgums Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šogad savu varēšanu un prasmes, skolotājas Mārītes Ansabergas rosināti,  nolēmuši parādīt arī 15 Nītaures vidusskolas skolēni. Sacensība notiks 21.februārī plkst.13.00 Nītaures vidusskolā, lai diviem veiksmīgākajiem pavērtu ceļu uz nacionālo finālu.

Nītaures pagasta bibliotēkas vadītāja Maira Prikule

Share