Skijoringa svētki Nītaurē

Foto: Māris Stiprais

5.februārī Nītaurē norisinājās Latvijas čempionāta, Latvijas kausa, Latvijas Junioru čempionāta ziemas motokrosā un motoskijoringā trešais posms. Spēcīgā snigšana un mainīgie laikapstākļi sportistiem nebija šķērslis aizvadīt labas un interesantas sacensības, jo cīņa par līdera pozīciju notika visās klasēs. Laikapstākļu dēļ, diena nebija viegla, taču gan organizatori, gan sportisti veiksmīgi to aizvadīja.

Šajā posmā pārliecinoši ātrākais krosā ar radzēm MX2 klasē bija pirmās vietas ieguvējs Valters Logins (“CAMK Latgale”), kurš apsteidza arī visus krosā ar radzēm MX1 klases braucējus. Neskatoties uz to, ka trase bija smaga, ļoti sniegota, sportists atzina, ka viņam veicās ļoti labi.

Nītaures trases veidotāji, skijoringa braucējs Klāvs Mūrnieks un slēpotājs Mareks Gabliks trasi sāka gatavot īsi pēc Ziemassvētkiem. Mareks atzina, ka sākotnēji kopā ar Klāvu trasi izveidoja treniņa nolūkam. “Sanāca diezgan liela “čūskiņa”. Nebijām plānojuši, ka šeit notiks posms, bet beigās sanāca vēl labāk. Gatavojot trasi, pa vidu bija vairāki atkušņi, tie izveidoja ledus seguma pamatu. Zeme bija sasalusi. Atlika gaidīt sniegu. Tā mēs šeit Nītaurē veidojām trases konfigurāciju, stūmām vaļņus, līdzinājām, tā beigās sanāca ļoti laba. Sniegs bija pietiekami daudz. Manuprāt, sacensības bija izdevušās veiksmīgas.” Mareks ar Klāvu startēja skijoringā Lielajā meistaru klasē un izcīnīja 15. vietu. “Pašiem kā braucējiem šoreiz gadījās dažādas ķibeles, taču kopā no 27 ekipāžām ierindojāmies 15. vietā. Šogad trases izveidē esam guvuši pirmo pieredzi, tā, manuprāt, bija veiksmīga un tad jau nākošgad gatavosim vēl. Centīsimies paši iekļūt starp top 10 braucējiem. Tas ir tikai sākums. Kustībai ir jānotiek. Gatavojamies nākamajam posmam,” saka Mareks Gabliks.

Sacensību organizators, LSF prezidents Ainārs Vilciņš: “Bija sniegota un varēt teikt, ka pasmaga diena, bet finālā tā izvērtās laba. Nebijām gaidījuši, ka šajā pasākumā būs tik daudz interesentu, kaut gan ziņojām, ka šie posmi notiek “zaļajā” jeb drošajā režīmā. Cienu visus cilvēkus, kuriem patīk aktīvs dzīves veids un saprotu, ka cilvēki ir “izslāpuši” pēc šāda veida pasākumiem, taču ir jāņem vērā arī organizatora noteikumi. Atvainojos tiem sportistiem, kuri nevarēja iebraukt trasē.”

Sacensībās piedalījās liels dalībnieku skaits, kuri bija mērojuši ceļu no dažādām Latvijas vietām. “Paldies visiem, kuri ieradās un stājās uz starta. Salīdzinājumā ar pirmo un otro posmu, šoreiz bija rekordliels dalībnieku skaits gan kvadru klasēs, gan arī citās. Bija interesantas cīņas trasē, gan arī cīņa ar pašu trasi. Šoreiz sniega bija atliku likām. Dienas vidū mainījās laika prognoze, ja no rīta bija -1, tad dienas otrajā pusē jau bija +1 grāds. Sākās trases caurkrišana. Vietām bija ledus. Trases sagatavotāji Mareks un Klāvs bija ļoti labi parūpējušies par trasi. Paldies viņiem par lielo darbu, kuru viņi ieguldīja tās izveidē. Protams, laika prognozes mēs nekādi nevaram ietekmēt. Paldies visiem, kas iesaistījās sacensību organizēšanā. Paldies policijas darbiniekiem par sapratni. Uz tikšanos nākamajā posmā.”

Latvijas čempionāta motoskijoringā rezultāti –

https://speedhive.mylaps.com/Events/1948125

Aktuālā informācija par ziemas motokrosu: www.lamsf.lv un skijoringu www.skijo.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Luīze Vīksna (LaMSF)

Share