Spāres skolas pagalmā notiks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējuma “Čaks. Rīga. Sieviete” izrāde

Ceturtdien, 16. septembrī, plkst. 18:00 Spāres skolas pagalmā (Spāres muiža, Spāre, Amatas pagasts)  notiks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējuma “Čaks. Rīga. Sieviete” izrāde.

Muzikāli poētiskais iestudējums “Čaks. Rīga. Sieviete” iecerēts kā radoša atklāsme. Apspēlējot Čaka mīlestību pret Rīgu, ļaujot iepazīt Čaku ne tikai ar dzejas, bet arī viņam raksturīgās bohēmiskās pilsētas gaisotnes palīdzību, skaidro izrādes veidotāji.

“Rīgai nav bijis un nebūs uzticamāka apdziedātāja, kam būtu tik bezgala dārgs ne tikai galvaspilsētas skaistums un elegance, bet arī plaisas māju sienās, konfekšu papīriņi uz trotuāra, asfalta piķa smarža, pusnakts lamas aiz loga un citi šķietami ne tik pievilcīgi vaibsti un mirkļi pilsētas dzīvē,” stāsta izrādes veidotāji. “Kāds dzejnieks bija ārpus saviem dzejoļiem? Ko mīlēja un vai maz mīlēja? Vai tā ir taisnība, ka viņam paticis gatavot?” Balstoties uz dzejnieka vēstulēm, daiļradi, faktiem un minējumiem, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris piedāvās savu atbilžu versiju uz šiem un citiem jautājumiem par vienu no visklusākajiem un paradoksālākajiem 30. gadu Rīgas bohēmas pārstāvjiem.

Izrādes “Čaks. Rīga. Sieviete” režisors ir Sergejs Golomazovs. Izrādē piedalīsies aktieri Vitālijs Jakovļevs, Jeļena Sigova un Veronika Plotņikova.

Šis projekts tapis, atzīmējot Aleksandra Čaka 120 gadu jubileju. Viņa dzeja tulkota 28 valodās, un krievu lasītājiem Aleksandra Čaka daiļrade zināma, galvenokārt pateicoties lieliskajiem Vladimira Ņevska tulkojumiem, taču interese par šo autoru joprojām tiek uzturēta arī ar jauniem tulkojumiem.

Biļešu cenas: pieaugušajiem – 5 EUR; senioriem – 2 EUR; skolēniem, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

Izrādi varēs apmeklēt, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Pirms teātra izrādes aicinām iepazīties ar Spāres muižas Rakstnieku parku.

Spāres muižas Rakstnieku parka ideja radusies 1930. gada 4. maijā, kad toreizējo Spāres Valsts sešklasīgo skolu un patversmi pēc Kārļa un Alvīnes Skalbergu aicinājuma Aleksandra Čaka vadībā apmeklēja Trauksminieku grupas literāti – Arvīds Borincs, Arvīds Grigulis, Jānis Grots, Valdis Lukss, Jānis Plaudis, Emils Skujenieks, Austra Skujiņa, Adolfs Talcis, Jānis Trimda, Pāvels Vīlups un Elvīra Bramberga. Tika radīta arī himna un stādīto koku plāns, kas saglabājies vēl šodien.

Pēc 30 gadiem tradīciju turpināja Arvīds Grigulis, iestādot vēl vienu kociņu, viņa piemēram sekoja Valdis Lukss, Laimonis Vāczemnieks un Jānis Plotnieks.Bet 2016. stādījumus papildināja tādi Latvijā pazīstami kulturas darbinieki kā Austra Skujiņa, Edvīns Raups,, Valdis Rūmnieks, Jānis Rokpelnis, Inga Ābele, Valdis Atāls, Egils Šņore u.c.

 

Share