Spēles “Āraišu leģendas” atklāšanas pasākums 8. jūnijā

Atklāj, ko slēpj Āraišu leģendas un piedzīvo aizraujošu dienu!

Leģendas vēsta, ka pirms tūkstoš gadiem mūsu senči saprata koku valodu, bēra kalnus un cēla pilis ezeros. Viena no senākajām ezerpilīm slējās tieši Āraišu ezerā.

2016. gadā tika izveidots vienota tūrisma galamērķa zīmols Āraišiem, sasaistot Āraišu arheoloģisko parku, Āraišu baznīcu, vējdzirnavas, kultūrvēsturisko ainavu, Drabešu muižas Amatu māju, naktsmītnes, gidus u.c. pakalpojuma sniedzējus.
Iedzīvinot zīmolu, ir izveidota spēle “Āraišu leģendas”, kas radusies iedvesmojoties no Āraišu leģendām. Spēle ietver populārākās apskates vietas un šogad spēle norisināsies jau 3. gadu pēc kārtas.

Ar jauniem uzdevumiem un aktivitātēm jau šajā nedēļas nogalē, 8. jūnijā plkst. 11:00 notiks spēles “Āraišu leģendas” šī gada atklāšanas pasākums Āraišu arheoloģiskajā parkā.


Spēles atklāšanas dienā dalībnieki visus objektu varēs apmeklēt bez maksas. Dalībniekus sagaidīs piedzīvojums ar haskijiem – paraugdemonstrējumi kanīkrosā. Āraišu arheoloģisko parku spēlētāji varēs izzināt gida pavadībā, būs iespēja ielūkoties Drabešu muižas Amatu mājā un apmeklēt citus leģendu spēles apskates objektus – Āraišu vējdzirnavas, Zviedru priedi, Āža krogu un Āraišu baznīcu.

Vairāk informācijas www.araisi.com.

Share