Sper soli tuvāk par 2m – izvēlies vakcinēties!

Jau vairāk nekā 66 tūkstoši jauniešu vecumā no 12 līdz 24 gadiem* izvēlējušies pasargāt sevi, lai kopā uzvarētu Covid-19 vīrusu.

Vakcīna ne tikai pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar Covid-19, bet palīdzēs jauniešiem pēc iespējas ātrāk pilnvērtīgi izmantot ES jaunatnes projektu iespējas, un iesaistīties neformālās izglītības aktivitātēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Jo vairāk jaunieši vakcinēsies, jo ātrāk iztikt bez 2 metru distances un paplašināt savas ikdienas iespējas.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga un valsts apmaksāta. Savai vakcīnai jaunieši var pieteikties vietnē manavakcina.lv, izvēloties vakcinācijas vietu un laiku, vai arī pa tālruni 8989. Jauniešus vecumā no 12 – 13 gadiem vakcinācijai var pieteikt vecāki , savukārt jaunieši vecumā no 14 – 17 gadiem vakcinācijai var pieteikties patstāvīgi bez vecāku līdzdalības. Detalizēta informācija par pieteikšanos vakcinācijai personām no 12 gadiem.

Dati par vakcināciju pieejami Latvijas Atvērto datu portālā data.gov.lv. Saslimšanas gadījumu izplatība pašvaldībās, Latvijā, kā arī izplatība citās valstīs – www.spkc.gov.lv. Savukārt, aktuālā informācija par vakcīnām pret Covid-19, par vakcīnu reģistrāciju, galvenie fakti par vakcīnām u.c., noderīga informācija pieejama Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē www.zva.gov.lv.

 

* Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem

Share