Top jauns Latvijas – Igaunijas garās distances pārgājienu ceļš Mežtaka

Top jauns Latvijas – Igaunijas garās distances pārgājienu ceļš Mežtaka. Vakar (12.06.) tika apsekots viens no posmiem Līgatne – Cēsis, pa Gaujas un Amatas senlejām, vēsturisko Cēsu ceļu, Cīrulīšu dabas taku. Posma aptuvenais garums no 25-27 km.
Plānotais maršruts ainavisks, iežu atsegumiem bagātīgs – Ķūķu klintis, Amatas ģeoloģiskā taka, Zvārtes iezis, Rakstu klintis. Ietverti apskates objekti un vietas, kur nakšņot: Rakši ZOOSlēpošanas un atpūtas parks OzolkalnsŽagarkalns Camping.

Kas ir Mežtaka? 

Ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu šī gada 1. aprīlī tika uzsākts projekts “Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts “Mežtaka””. Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas ~1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai – divu valstu galvaspilsētām, kuru vēsturiskajiem centriem ir UNESCO statuss.

Ar projekta aktualitātēm aicinām iepazīties projekta lapā sociālajā tīklā Facebook

Informāciju apkopoja:
Dace Rubene,
Tūrisma attīstības speciāliste
Tel. +371 28681083
E-pasts: dace.rubene@amatasnovads.lv

Share