TŪRISMA IZSTĀDĒS NĪDERLANDĒ UN SOMIJĀ IEPAZĪSTINA AR TŪRISMA IESPĒJĀM GAUJAS NACIONĀLAJĀ PARKĀ

Šonedēļ ar dalību divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Somijā un Nīderlandē tiks popularizēts Gaujas Nacionālā parka tūrisma piedāvājums. Kopumā šogad Gaujas Nacionālajā parkā esošās pašvaldības tiks pārstāvētas četrās izstādēs, tādējādi popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.

No 15.-19.janvārim notiek starptautiskā tūrisma izstāde “Vakantiebeurs 2020”, Nīderlandē. Izstādes pirmajā dienā tiek gaidīti nozares profesionāļi un dibināti kontakti turpmākai sadarbībai. Iepriekšējā gadā šo izstādi apmeklēja 103 312 interesentu. Nīderlandes tūristi joprojām nereti ceļošanai izvēlas kemperus, un šīs izstādes apmeklētāji visvairāk interesējās tieši par aktīvo tūrismu un iespējām atpūsties dabā.

Savukārt, no 16.–19.janvārim notiek izstāde „Matka 2020” Somijā, kur tiek pārstāvētas valstis no visas pasaules, ik gadu pulcējot ap 72 tūkstošiem apmeklētāju. Vērojams, ka Somijas tūristiem aizvien vairāk  interesē apskatīt Latvijas tūrisma piedāvājumu ārpus galvaspilsētas Rīgas. Tā pat arī abu valstu tūristi maršrutos cenšas iekļaut vairāk kā vienu no Baltijas valstīm.

Šogad izstādēs “Enter Gauja” klastera pašvaldību pārstāvji apmeklētājiem piedāvā iepazīt Gaujas reģionu kā vietu, kurā var izbaudīt dabas klusumu un mieru, aktīvi atpūšoties kopā ar ģimeni. Visvairāk tiek izcelta atpūtas dažādība, ko piedāvā šis reģions.

Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi. Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiks popularizēts Nīderlandē, Somijā, Igaunijā un Vācijā. Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Seko klastera aktivitātēm Facebook lapā Enter Gauja!

Informāciju sagatavoja:
Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrība Enter Gauja
info@entergauja.com

Share