Vai zinām , kas ir ludotēka?

Vidzemes bērnu un skolu bibliotēku 17.konference 17.oktobrī Cēsīs pulcēja bibliotekāres no visiem  mūsu novada pagastiem. Konferences tēma Bibliotēkas = ludotēkas. Šis svešvārds bibliotēku aprindās  jau bija izskanējis, bet plašākam lokam pasvešs. Runa ir par spēlēm bibliotēkās.

Konferencē diskutējām,  vai tās ir vajadzīgas bibliotēku krājumos, ko labu vai ne tik labu dod spēlētājiem. Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pedagoģe stāstīja par savu pieredzi vēstures iepazīšanā ar spēļu palīdzību.  Tieši tāpēc , lai interesantāk varētu pasniegt vēstures skaitļus un faktus Cēsīs ir tapusi  erudītu galda spēle “Latvijai 100”. Lielu pārsteigumu un prieku sagādāja Baltijā populārā galda spēļu uzņēmuma “Brain games” komanda. Četri braši jaunieši ne tikai izstāstīja par populārākajām spēlēm, kuras var iegadāties viņu uzņēmumā, par spēļu radīšanu, par citās valstīs radītu spēļu tulkošanu , bet arī katrai bibliotēkai – konferences dalībniecei dāvināja 10 spēļu komplektu. Tātad visās mūsu novada bibliotēkās būs pieejamas jaunas spēles. Sīkāku informāciju par spēlēm meklējiet bibliotēkās. Aicinām visus interesentus apmeklēt bibliotēkas arī lai uzspēlētu kādu galda spēli! Šīs ir spēles visai ģimenei.

Maira Prikule, Nītaures pagasta bibliotēkas vadītāja

Share