VASARAS AKADĒMIJA DRABEŠU JAUNAJĀ PAMATSKOLĀ

2019. gada 25. un 26. jūnijā Drabešu Jaunajā pamatskolā norisinājās „Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE” biedru Vasaras akadēmija „Pašvadīta mācīšanās pilsoniskās sabiedrības kontekstā”. Akadēmija notika Sabiedrības integrācijas fonda projekta „Kompleksi pasākumi „Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE” darbības stiprināšanai” ietvaros.

Biedrības dibinātājs Rolands Ozols vadīja nodarbību „Pašvadīta mācīšanās pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgai izaugsmei un dzīves meistarībai”. Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga ar „VITAE” biedriem un sadarbības partneriem dalījās pieredzē par līdzdalību un pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm, kā arī kopīgi diskutēja par nevalstisko organizāciju darbību pilsoniskuma veicināšanai un interešu aizstāvībai.

Pasākumu ar izziņas pilnu nodarbību „Izglītība, metakognitivitāte un domāšanas 8 pīlāri” bagātināja profesore Karine Oganisjana, bet lektors un izaugsmes treneris Aivars Dresmanis vadīja nodarbību par dažādiem praktiskiem NVO darbības aspektiem.

Savukārt, 2019. gada 1.jūlijā ar LR izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas uzrunu Drabešu Jaunajā pamatskolā tika atklāta „Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE” Vasaras akadēmija, kurā piedalījās direktori, direktoru vietnieki, pedagogi un metodisko komisiju vadītāji no visas Latvijas. Akadēmijas atklāšanā veiksmi dalībniekiem novēlēja arī Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, Drabešu Jaunās pamatskolas direktore Kristīne Paisuma un „Mūžizglītības un kultūras institūta VITAE” valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš.

Vasaras akadēmijas atklāšanas nodarbību „21.gadsmita prasmes 21.gadsimta mācību stundā” vadīja biedrības “VITAE” dibinātājs Rolands Ozols. Trīs dienu garumā akadēmijas dalībnieki iesaistījās profesionālās pilnveides programmu nodarbībās un darbnīcās, piedalījās sarunu šovā “Kļūda ir lielisks skolotājs”, pārgājiena laikā izzināja senatnīgo Āraišu apkārtni, kā arī devās ekskursijā uz Liepasmuižu, piedalījās nūjošanas meistarklasē, izbaudīja Daigas Čerikovas un Edvīna Bauera sniegto muzikālo priekšnesumu.

Vasaras akadēmija “21.gadsimta prasmes 21.gadsimta mācību stundā”, ko organizēja „Mūžizglītības un kultūras institūts VITAE” sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību, noslēdzās 3.jūlijā.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Māra Skrinda,
Drabešu Jaunās pamatskolas direktores vietniece

Share