Velokrosam Ozolkalnā – 5 gadi

Sestdien, 18.maijā jau piekto reizi notiks Velokross Ozolkalnā, kas sportistiem, aktīvās atpūtas cienītājiem un ģimenēm tradicionāli piedāvā interesantu, izaicinošu un mazliet ekstrēmu piedzīvojumu vienā no skaistākajām Latvijas vietām – Amatas novadā, bijušās Cīrulīšu bobsleja trases apkārtnē.

MTB velokrosa distance vedīs gar bijušo bobsleja trasi, augšup un lejup pa Ozolkanu un Vāļu kalnu, piedāvājot motivēt sevi gan stāviem kāpumiem, gan straujiem nobraucieniem. Lai trasi padarītu dinamiskāku, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad viena apļa garums tiks saīsināts, un tajā tiks iekļauti vairāki dabiski un mākslīgi šķēršļi, dodot iespēju dalībniekiem pilnveidot MTB krosa braukšanas iemaņas. Sacensību organizatori ir parūpējušies arī par jauniem tehniskiem elementiem un „odziņu” – trase vedīs pāri smagajai automašīnai.

Paralēli Velokrosam Ozolkanā notiks arī MySport MTB kausa 2.posms (nolikumu skatīt http://mysport.lv/mtbnolikums).

MTB velokrosa pirmais starts būs plkst.12.00, kurā startēs S12, V12, V14, Jaunietes, Jaunieši, Tautas klases kungi, Tautas klase dāmas.

Savukārt plkst.13.20 uz starta stāsies sievietes S-Elite, S-U23, S, S-35, S-45 grupās un vīri V-Elite, Junioru, V, V-U23, V, V-30, V-40, V-50 grupās.

Sacensību dalībniekiem distance būs jāveic 5-6 km apļos, kuru skaits atkarīgs no vecuma grupas (nolikumu skatīt http://saliedet.lv/lv/Radiem-un-draugiem/velokross-2013.html).

Starta un finiša zonā Ozolkana virsotnē no plkst.12.00 līdz 14.00 notiks arī bērnu individuālās sacensības, kurās aicināti piedalīties bērni no 3 līdz 12 gadu vecumam.

Sacensību dalībnieki tiks vērtēti katrā vecuma grupā, ātrākais kungs un ātrākā dāma saņems Velokrosa čempiona kausu. Tā kā šīs būs Velokrosa Ozolkalnā 5.jubilejas sacensības, katrs finišējušais dalībnieks sākot no S-12 un V-12 grupas saņems īpašo Saliedet.lv Velokrosa Ozolkalnā piemiņas medaļu, tāpat arī notiks loterija un sacensību atbalstītāji pasniegs speciālās balvas dažādās nominācijās.

MySport pirmos sešus V-Elite grupas dalībniekus un pirmās trīs S-Elite grupas dalībnieces apbalvos ar naudas prēmijām. MySport MTB kopvērtējums tiks veikts atbilstoši MySport MTB kausa kopējam nolikumam.

Velokrosu Ozolkanā atbalsta Saliedet.lv, MySport, Tolmet – SIA Stingers Vidzeme, Piebalgas alus, Virsotne, MAXLAT IK, Ozolkalns, Strazdu grava, Livonija, HIGH5, Tīrības nams, Amatas novada pašvaldība.

Velokrosu Ozolkalnā organizē Aigars Kalējs un Saliedet.lv, vairāk www.saliedet.lv un e-pastā aigars@saliedet.lv .

MySport MTB kausu organizē Lauris Purniņš un biedrība „Sporta klubs MySport”, vairāk www.mysport.lv un e-pastā lauris@my-sport.lv.

Share