Veselības projekta aktualitātes Amatas novadā

Veselības projekta* ietvaros februārī un martā notiks vairākas  bezmaksas izglītojošas lekcijas par veselīgu  dzīvesveidu.

Drabešu Jaunajā pamatskolā Drabešos  aicinām apmeklēt divu lekciju ciklu “Apzināta ēšana – veselīgas ēšanas stūrakmens”, ko vadīs ārste, apzinātas ēšanas trenere, stresa vadības konsultante dr. Inese Millere. Pirmā lekcija notiks sestdien, 22. februārī plkst. 11.30 un otrā lekcija –  7. martā 11.30. Mēs visi piedzimstam ar perfektu, iedzimtu „navigācijas sistēmu” par to kāpēc, kā un cik daudz ēst. Dzīves laikā, tā nemanāmi „iziet” no ierindas, tā zaudē mūsu uzticību un aizvien vairāk mūsu ēšanas paradumus nosaka automātiskas, neapzinātas izvēles. Lekcija iepazīstinās ar apzinātas ēšanas metodi, kura palīdz pārstrukturēt mūsu smadzenes un izveidot noturīgus, veselīgas ēšanas paradumus, kurus nevada stress, emocijas un kāres. Ieskatam dažas no tēmām, kuras tiks lekcijās aplūkotas: Kāpēc diētas nestrādā – un, kāpēc tā nav mūsu vaina;  kas ir „autopilots” ēšanā un kādas ir neapzinātas ēšanas sekas; kur meklēt un kā prasmīgi izmantot iekšējo ēšanas lēmumu „navigācijas sistēmu” par kāpēc, kā un cik daudz ēst; kā atpazīt un risināt emocionālo izsalkumu bez ēdiena un kā “noslēgt mieru” ar našķiem, nevis atteikties, no tiem? Lekcijas ietvers praktiskus ēšanas un apzinātības vingrinājumus, individuālus  pašrefleksijas uzdevumus, kā arī iedvesmojošas sarunas un diskusijas grupā.

Savukārt uztura zinātnes speciāliste Dace Meija lekcijā “Veselību ietekmējošo paradumu izpratne un veidošana. Septiņi panākumu instrumenti, kā realizēt savu mērķi  uztura, fizisko aktivitāšu un pozitīvās domāšanas jomā” stāstīs par trīs galvenajiem vaļiem, uz kuriem balstās veselīgs dzīves veids – uzturs, fizisās  aktivitātes un pozitīva domāšana, kas mazina stresu. Lekcijai sekos  praktiskā daļa  – veselīgu kokteiļu pagatavošana un degustēšana. Visi interesenti laipni aicināti uz šo lekciju  15. februārī plkst. 11:00 Ieriķu Sabiedriskajā centrā vai 29. februārī  plkst. 11:00 Amatas kultūras centrā Ģikšos.

Februārī, martā un aprīlī visā Amatas novadā – Skujenē, Zaubē, Ieriķos, Nītaurē, Ģikšos, Drabešos un Līvos turpināsies veselības vingrošanas nodarbības. Nodarbību laiki publicēti Amatas avīzē, interesenti laipni aicināti pievienoties.

Otro ESF projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Amatas novadā”  (Nr.9.2.4.2/16/I/007) kārtu plānots uzsākt 2020.gada 2.ceturksnī. Tad varētu būt sagaidāmas jaunas noderīgas aktivitātes veselības veicināšanas un slimības profilakses jomā.

* Pasākumi tiek īstenoti ESF projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Amatas novadā” ietvaros (Nr.9.2.4.2/16/I/007).


Rakstu sagatavoja:
Ieva Dreibante,
Amatas novada pašvaldības
projektu koordinatore

Share