Vidzemnieku dārza svētkos godināti Skujenes uzņēmēji – SIA “Gusts Apinis”


Vidzemnieku dārza svētki 2018. gada 17.augustā norisinājās jau septīto gadu pēc kārtas. Saulainajā pēcpusdienā Lubānas novada “Ezerniekos”, pašā Salas ezera krastā  pulcējās vairāk nekā simts vidzemnieku, starp kuriem bija arī 26 enerģiski uzņēmēji, kurus šī gada “Vidzemes stāsti 2018” nominācijai bija izvirzījušas 26 Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldības.

Amatas novada pašvaldība šogad Vidzemes stāstiem nominēja Skujenes pagasta uzņēmējus – Signi Šlosbergu un Elmāru Pētersonu, kuri izveidojuši uzņēmumu SIA “Gusts Apinis”, un  ir vieni no pirmajiem nopietnajiem kvinojas audzētājiem Latvijā un pirmajiem Baltijā, kas izaudzēto arī realizē.

  1. gada pavasarī, kad uzņēmums sāka savu darbību, dažādu šķirņu kvinojas sēklas tika iegādātas no vairākām valstīm, un lai labāk izprastu, kuras šķirnes ir visvairāk piemērotas Latvijas apstākļiem, tika sagatavoti trīs lieli lauki un vairāki mazi izmēģinājumu lauciņi.

Ņemot vērā, ka lauksaimniecībā liela ietekme ir dabas apstākļiem un šī saimniecība atrodas Vidzemes ausgtienē, kur ziema  ir ilgāka, kā arī salnas ir vairāk un spēcīgākas, uzņēmēji ļoti nopietni izvērtē laikapstākļus un katru gadu uztver kā jaunu mācību, uz kuru balsta tālākos plānus – izvērtējot piemērotāko laiku sējai un ražas novākšanai.

Tai pašā laikā uzņēmēji saredz sava produkta augsto vērtību un saimniekošanā neizmanto ķīmikālijas nezāļu apkarošanai, pielietojot tikai bioloģiskās saimniekošnas metodes.

2017.gadā uzņēmums veica kārtējo “izrāvienu” attīstībā – Signe Šlosberga devās uz Itāliju, uz makaronu gatavošanas meistarklasi un tā rezultātā 2017.gada saimniecībā tika realizēts ES fondu projekts, kurā ietvaros tika iegādātas iekārtas, lai ražotu griķu makaronus.

 

Iedvesmojošais Vidzemnieku stāsts par Signi Šlosbergu un Elmāru Pētersonu atrodams šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=1TxiIoolyKU

 

Pasākuma noslēgumā VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede klātesošajiem teica: “Iepazīstot šī gada stāstus, secinu, ka mēs Vidzemē patiešām esam pašpietiekami – mums ir, kas sarūpēs, ko vilkt mugurā, ko likt vēderā, arī kārtīgu māju palīdzēs uzcelt un iekārtot. Lepojos ar jums visiem!”

Share