Zaļā dzelzceļa atklāšanas velobrauciens un nūjošana

28. oktobrī Amatas novada Drabešu pagastā norisinājās “Zaļā dzelzceļa” velo un kājāmgājēju celiņa atklāšanas pasākums. Tā ietvaros  tika organizēts velobrauciens, nūjošanas pārgājiens ar Latvijas nūjošanas balvas ieskaiti.

Pasākums pulcēja ap 130 dažāda vecuma sportot gribētājus, kuri pārbaudīja savus spēkus kādā no velo distancēm, devās nūjošanas pārgājienā, baudot rudenīgi skaisto novada dabu. Noslēgumā atpūtas vietā “Amatas laivas” dalībniekus sagaidīja silta zupa, iespēja atpūsties piknika vietā, sarunas par piedzīvoto un patīkama atmosfēra.

Līdzīgi projekti jau īstenoti vairākās Eiropas Savienības valstīs, kur bijušie dzelzceļi tiek piemēroti tūrismam dodot iespēju iedzīvotājiem radīt un attīstīt īpaši interesantu un unikālu tūrisma piedāvājumu.

Atklātais “Zaļā dzelzceļa” celiņš ir izmantojams visu gadu, nūjošanai, velo un pārgājienu maršrutiem vai ziemas sezonā slēpošanai, izbraucieniem suņu pajūgos.

Pasākums tika īstenots  Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” ietvaros un ESF projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Amatas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/007).

“Šis/ī [dokuments/raksts/publikācija/mājaslapa/sociālo mediju konts vai vietne/ u.tml.] atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.”

Share