«Zelta čiekuru» par mūža ieguldījumu saņem «Dores fabrikas» izveidotājs Egons Garklāvs

Koks ir nacionālā bagātība, kas ir jāizmanto, tā uzskata “Dores fabrikas” izveidotājs Egons Garklāvs. Latvijas kokam viņš devis atpazīstamību pasaulē un trešdien, 4. decembrī, saņēma meža nozares gada balvu “Zelta čiekurs” par mūža ieguldījumu. Tā ir gadskārtēja augstākā atzinība par nozarē nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumiem, kas novērtēts ar vēl vienu balvu par inovatīvu uzņēmējdarbību, radot koka līdzsvara ritenīti.
Egons Garklāvs devis kokam pavisam citu vērtību, pirms 30 gadiem izveidojot guļbūvju ražotni, kas šobrīd ir viena no inovatīvākajām Latvijā. “Dores fabrikā” top visas “Dores” māju koka daļas – sākot no grīdas pamata dēļiem līdz pat jumta konstrukcijām. Produktivitāte ir augsta, cilvēku pašā ražošanas procesā nemaz daudz – tikai astoņi. Tas pateicoties automatizētam procesam, kas panākts ar savām vajadzībām izprojektētām un izgatavotām iekārtām.

“Tad, kad viss te Latvijā, visas iepriekšējās rūpniecības pabruka, vienīgais resurss, kas bija Latvijā pieejams un ko varētu eksportēt, tas bija koks un kaut kas no koka. Tā mēs pievērsāmies tai koku tēmai un sākām to attīstīt un pilnveidot, Latvijā sākotnēji saražojot iekārtas, ko mums pašiem vajadzēja priekš savas ražošanas. Pēc tam sākām ražot priekš citiem, un tā mēs te visi kopā paralēli attīstījāmies,” stāstīja “Dores fabrikas” izveidotājs Egons Garklāvs.

Fabrika ir patentējusi inovatīvu guļbūvju konstrukcijas elementu – Dzeguļu stūra savienojumu, kas aiztur vēju, lietu un salu. Pateicoties tam  “Dores” mājas atzinību guvušas arī ārpus Latvijas.

Egona Garklāva 11 mazbērni bijuši lielākais iedvesmas avots radīt ilgtspējīgu riteni, kas aug un pārveidojas līdz ar mazo braucēju – tā pirms trim gadiem tapa nu jau arī pasaulē zināmais astoņos veidos transformējamais “Leg&go” ritenītis. Par to “Zelta čiekura” balva arī uzņēmumam “Shaman Inventions”, kurā saimnieko Egona dēls Atis Garklāvs.

Nekļūdās tas, kurš neko dara, piebilda Egons Garklāvs, kurš jau īsteno savu nākamo ieceri – atjaunot vienu no Vidzemes vecākajām lauku sētām, dzīvojamo riju Amatas novada Melturos. Tajā plānots attīstīt prasmju centru apgūstot senos arodus.

Informācijas avots: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/zelta-ciekuru-par-muza-ieguldijumu-sanem-ari-dores-fabrikas-izveidotajs.a340601/

 

Share